هدف از تاسیس دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بهنمیر

در راستای تحقق فرامین نورانی و راهگشای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) مبنی بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء و حماسه ماندگار دوران طلایی و انسان ساز دفاع مقدس و همچنین انتشار و انتقال آن روحیه فداکاری و جهادی به نسل امروز و فرداهای تاریخ ، بنا به پیشنهاد دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس شهرستان بابلسر و حوزه مقاومت بسیج علی ولی الله بهنمیر جناب آقای سیدحسن رمضانیان در اول اردیبهشت سال 1394 به عنوان اولین مسئول دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بهنمیر منصوب گردیدند.

آغاز فعالیت دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بهنمیر

دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بهنمیرپس از انتصاب مسئول دفتر از دوم اردیبهشت 94 در مرحله اول با جذب افراد علاقه مند و توانمند به نام های حاج غلامرضا ملاآقایی، حاج سیدصمد میراحمدی،حاج مسعود جهانی،سیدهادی رمضانیان و کربلایی احمدرضا جهانی و با همت خانواده های معزز شهداء،پیشکسوتان جهاد و شهادت ، مسئولین محترم،خیرین بزرگوار،بدون داشتن کمترین امکانات اولیه لاکن با مدیریت ، هدایت و پشتیبانی شهداء والا مقام ، فعالیتش را در سه بخش مذکور زیر آغاز کرد .

بخش اول : مصاحبه صوتی و تصویری

- در بخش اول تعداد 160 نفر از والدین معزز،همسران و وابستگان درجه یک شهداءبهنمیر برای هرکدام 1 ساعت مفید مصاحبه صوتی و تصویری بعمل آمد.

- درادامه همین بخش از 260 نفر از مبارزان قبل از انقلاب ،جانبازان ، آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس مصاحبه انجام گردیده است.

بخش دوم : جمع آوری آثار و اسناد

- دربخش دوم از فعالیت ها ، دفتر اقدام به جمع آوری آثارو اسناد شهداء و رزمندگان دفاع مقدس کرده است ،که تاکنون 35 هزار قطعه برگ از آثار (اعم از عکس،نامه ها ، وصیت نامه ها ، دل نوشته ها و خاطرات) جمع آوری و اسکن شده است.

بخش سوم : انتشار و بهره برداری از آثار جمع آوری شده

- احداث و افتتاح نمایشگاه دائمی و جذاب جلوه های نور بهنمیر از آثار جمع آوری شده که تاکنون بالغ بر4 هزار نفر ، بویژه کل مسئولین شهر از این نمایشگاه بازدید بعمل آوردند.

- در راستای انتشار آثار شهداء و دفاع مقدس طرحی با نام رسالت زینبی بمنظور تحقق نهضت روایتگری و روشنگری در طول یکسال اخیر با همت مسئولین شهر ، خیرین و اعضاء محترم مجمع حفظ آثار بهنمیردر حال برگزاری می باشد.

اعم فعالیت های دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بهنمیر

1. اولین همایش هزار و پانصدنفری رزمندگان بهنمیر

2. اولین همایش زینبیان صبور زمان (با حضور مادران و همسران شهداء ، آزادگان و رزمندگان بهنمیر)

3. اولین برنامه روایتگری در سالگرد عملیات بیت المقدس

4. اولین برنامه دوهزار نفری طنز جبهه در نیمه شعبان و شب سوم خرداد

5. دعوت از روحانیون بهنمیر و ...

با تشکر

دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بهنمیر